Jak rozkręcić forum cz. 1, czyli zaczynamy!

Zgodnie z moim małym planem, zamiarem, na swojej stronie będę od teraz publikował co jakiś czas krótkie artykuły, how-to i tym podobne notatki dotyczące webmasteringu, programowania oraz innych moim zainteresowań, w tym sportu. A więc zapraszam do czytania:

Jak rozkręcić forum cz. 1.
Wielu początkujących webmasterów po postawieniu swojego pierwszego forum (lub napisaniu go samemu) ma problemy z "rozkręceniem go" czyli zachęceniem użytkowników do pisania na nowo powstałym forum. Publikuje poniżej kilka porad, które mogą okazać się przydatne:

1. Artykuły, publikacja poza forum
Jeżeli jest to forum specjalistyczne (no załóżmy o komputerach) zacznij od napisania kilku ciekawych artykułów na te forum. Niech będą proste, miłe dla oka ale zaawansowane, na wysokim poziomie.

Potem podeślij linki do liczących się stron webowych traktujących o tym samym temacie. Jest to trudny krok ponieważ musisz przekonać ich redakcję do opublikowania twojego artykułu (oczywiście najpierw musi być on odpowiednio fajny). Opublikuj ze 3-4 artykuły, w ok. 2 tygodniowych odstępach czasu. Ale uwaga: na swoim forum musisz ich mieć więcej! (np. 9-10).

2. Rozwiązywanie problemów
Przy publikacji zaznaczasz, aby umieścić uwagę do czytelników, aby wszelkie pytania zadawali na Twoim forum. Najlepszy wynik uzyskasz jeżeli strona publikująca nie ma systemu komentarzy ani własnego forum. Być może w przyszłości nawiążecie współpracę.

3. Admin wszechwiedCzytaj więcej!12345
↑